APLINKA / BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / PAVELDAS / SENIŪNAIČIAI / STOGLANGIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams

2013 m.  sausio 10 d. įvyko susitikimas Arklių g. 18 statybose, ISM Universiteto teritorijoje.

Susirinkime dalyvavo Vilniaus Arkivyskupijos kurijos architektė Aušra Gvildienė, Vilniaus Arkivyskupijos ekonomo tarnybos padalinio  Amatų centro atstovas,  Kultūros paveldo departamento atstovas, Valstybinės kultūros paveldo komisijos informacijos analizės tarnybos vyriausias specialistas Juozas Lapinskas, Arklių g. 16 namo gyventojų atstovai: Oskaras Koršunovas, Ervinas Koršunovas, Linas Sasnauskas;  Senamiesčio Bendruomenės pirmininkė / Senamiesčio seniūnaitė Asta Baškauskaitė ir šių patalpų nuomininkas Aleksandras Pogrebnojus.

Buvo žiema. Susirinkimą skubiai sušaukė statybų organizatoriai, kurie patys jame nedalyvavo.  Į šį susirinkimą jie nekvietė Vilniaus miesto Savivaldybės paveldo skyriaus atstovės Jūratės Morkūnaitės, nors jos dalyvavimas buvo labai reikalingas. Senamiesčio Bendruomenė tik paskutinę minutę sužinojo apie šį susirinkimą iš Arklių g. 16 namo gyventojų. Mes į susirinkimą pakvietėme p. Juozą Lapinską iš Valstybinės kultūros paveldo komisijos.

Susirinkimo metu iškilo daug klausimų. Statybų dokumentacijoje projektas pavadintas „Administraciniai pastatai“,  nors akivaizdu, kad šios patalpos ruošiamos restoranui. Taigi visiškai skirtinga paskirtis!

Statybos būdas – rekonstrukcija – netaikomas administraciniams pastatams. O čia gi buvo ūkiniai sandėliukai.

Techniniai reikalavimai restoranui  skiriasi nuo reikalavimų administraciniam pastatui.

Aiškiai matosi, kad šis projektas buvo derinamas verslo tikslams.

Susirinkimo metu klausėme architektės apie būsimą restoraną – barą. Ji atsakė, kad nieko nežino apie restoraną. Jos atsakymas mus nustebino…  2012 m. lapkričio mėnesį Vilniaus Arkivyskupijos kurijos atstovai visuomenei jau buvo viešai pristatę savo būsimą restorano – baro nuomininką Aleksandrą Pogrebnojų…O dabar architektė sakė, kad ji nieko apie tai nežinanti. Tuomet iškilo klausimas – kodėl p. Pogrebnojus dalyvavo šiame susirinkime ?  Išgirdome iš Arkivyskupijos atstovo ir architektės labai įdomu atsakymą, kad  galbūt p. Pogrebnojus užklydo į šį susirinkimą…… Na na! Susirinkimas vyko statybose, antrame aukšte, kur „praeivis iš gatvės“ tikrai neužeis be kvietimo.

Tuomet p. Pogrebnojus atsakė „ mes dar ne nuomininkai“, o architektė toliau aiškino, kad čia „mišrios paskirties“ pastatas ir kol kas kavinė-baras nenumatytas… Apie tai buvo galvota, bet dar nėra aišku – gal bus kavinė, o gal jos ir nebus….

Betgi statybos vyksta.  Projektuotojai klauso užsakovo, o jei jau yra būsimi nuomininkai, tai jie irgi dalyvauja sprendimuose.

Arklių g. 16 namo gyventojai iškėlė stiklinio stogo konstrukcijos klausimą. Jie prieštarauja tokiam stoglangiui. Architektės atsakymas buvo, kad jai ir užsakovui tai gražus sprendimas ir eksperimentas. Mūsų klausimas: nuo kada Vilniaus Senamiesčio paveldo sprendimai tapo eksperimentais ?

Kodėl iškilo tokio didelio stoglangio poreikis? Kokios paskirties šios patalpos? Dabar iš vieno aukšto ūkinio pastato yra projektuojamas pastatas „su mansarda“ ir planuojama, sumontavus masyvų stoglangį,  išnaudoti pastogę. Jau nebe vieno aukšto pastatas. O kas toje mansardoje bus ?

Administracinio pastato paskirtis skiriasi nuo restorano paskirties.  Statybų bylutėje rekonstrukcija pavadinta „administraciniais pastatais“.

Rengdami projektinius dokumentus jie turėjo nurodyti, kam pastatas bus naudojamas, nes tai būtina, išduodant sąlygas projektavimui.

Jeigu Arkivyskupijos projektuotojai sakytų, kad tai yra „administracinis pastatas“, tai būtų išduotos vienokios sąlygos, o jeigu  „restoranas-baras“, tuomet būtų išduotos kitokios sąlygos. Administraciniame pastate užtenka mažos virtuvėlės kavai arba arbatai pasidaryti.  O restoranui jau reikalinga visai kita įranga, pvz., krosnis, ventiliacija, didelė  komercinė virtuvė  t.t.  Restorano – baro  transporto ir žmonių srautai yra visai kitokie, negu administracinio pastato.  Yra papildomi techniniai reikalavimai virtuvės gamybos procesui…

Visiems aišku, kad yra numatytas būsimas restorano nuomininkas, pagal kurio reikalavimus yra ruošiamas pastatas.

Kaminai išdygo ne dėl „administracinio pastato“, o dėl būsimo restorano-baro projekto. Naujų kaminų masyvas prieštarauja architektūriniams sprendimams ir sudarko vieno aukšto ūkinio pastato architektūrinį vaizdą.

Akivaizdu, kad Arkivyskupijos projekto dokumentacija atlikta verslo tikslams.

*Apie mūsų susitikimus su Vilniaus Arkivyskupijos ir ISM Universiteto atstovais buvo rašyta mūsų ankstesniuose „posts“. Juos rasite pagal paiešką „kategorija“ – > ISM Universitetas.   Štai nuorodos:

Parašai prieš Arkivyskupijos planuojamą prekybą alkoholiu ISM Universitete

Tik blaivi tauta gali islikti

Arkivyskupijos verslo planas

Baznycios versliukas

Baznycios prioritetas pelnas

ISM vadovybei dzin

Bravoras ir Baznycia

Sandeliukai, alkoholis ir bažnyčia

*2013 Sausio 15d. šia tema pasirodė straipsnis ‘Delfi’

turbo stoglangis

turbo stoglangis

turbo stoglangis

nauji kaminai

nauji kaminai

Įrašo “Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams” komentarai: 3

  1. Atgalinė nuoroda: STUDENTAMS REIKIA VALGYKLOS – LTCampus iniciatyva | LTCampus

  2. Atgalinė nuoroda: Stikliniui stogui nepritaria! | Senamiestis

  3. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s