APLINKA / BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / SENIŪNAIČIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

Arkivyskupijos verslo planas

2012 m. lapkričio 6 d. atvykome į Vilniaus Arkivyskupijos „informacinio pobūdžio susitikimą“  ISM Universitete. Tai buvo trečias visuomenės atstovų susitikimas su Bažnyčios ir ISM Universiteto atstovais aptarti veiklą, kurią Bažnyčia numato rekonstruojamame pastate Arklių g.18.

Mes jau nuo 2012 m. liepos mėn.  susirūpinę ir sunerimę, kad ISM Universiteto – mokslo įstaigos teritorijoje ruošiamos patalpos, kuriose planuojama prekyba alkoholiu. Prasidėjus statybų ir griovimo darbams visuomenė nedelsiant kreipėsi į Vilniaus Arkivyskupiją ir ISM Universitetą.

Apie pirmus susitikimus galite paskaityti mūsų ankstesniuose įrašuose, t.y.

2012-07-03 susitikimas  http://wp.me/p2Zbiw-5Q

Bravoras ir Bažnyčia      http://wp.me/p2Zbiw-9a

2012-08-02 susitikimas  http://wp.me/p2Zbiw-9q

2012-08-06 susitikimas  http://wp.me/p2Zbiw-9x

 

2012 m. spalio 6 d. Vilniaus Arkivyskupija savo kvietime rašė, kad rekonstruojami pastatai bus nuomuojami ir kad dizaineris Aleksandras Pogrebnojus turi idėją, kaip vieną iš pastatų pritaikyti maitinimo paslaugoms.

Susitikime Vilniaus Arkivyskupijai atstovavo jų teisininkai p. Darius Krukonis ir Lidija Rimaitė bei patalpų būsimi nuomininkai – Aleksandras Pogrebnojus ir p. Eglė.

Visuomenės atstovai šiame susitikime buvo Vilniaus m. Savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė, Senamiesčio Seniūnaičiai Sakalas Gorodeckis ir Asta Baskauškaitė, Senamiesčio VBT Tarybos nariai, Senamiesčio Bendruomenės atstovai ir Arklių g. 16 namo gyventojai. Mes atvykome susirūpinę ir sunerimę, kad ISM Universiteto ruošiamos patalpos, kuriose planuojama prekyba alkoholiu.

Kadangi mes jau ankstesniuose susirinkimuose buvome aiškiai išsakę savo tvirtą poziciją prieš prekybą alkoholiu tame pastate, kuris yra ISM Universiteto teritorijoje, tad atvykdami turėjome vilties išgirsti, kad Bažnyčia pagaliau suvokė, kad prekyba alkoholiu netinka mokslo įstaigos teritorijoje.

Deja, trečiame susitikime ir vėl tos pačios kalbos….

Susitikimo įžangoje įvyko nuomininko / dizainerio Aleksandras Pogrebnojaus pristatymas savo būsimos kavinės-baro įdėjos. Jis aiškino, kad meniu, t.y. gėrimai ir patiekalai bus sukurti pagal klasikinių romanų rašytojus. Jis pasakojo, kad kavinės – baro interjere bus eksponuojami garsių rašytojų šaukštai ir knygos… Bažnyčios atstovas p. Darius Krukonis pridūrė, kad tai „susiję su švietimu…“

Visą tai išgirdę mes dar sykį paklausėme: ar toje kavinėje bus prekiaujama alkoholiu ? Sulaukėme atsakymo iš p. Pogrebnojaus ir p. Krukonio, kad, be abejo, ten bus prekiaujama alkoholiu. P. Pogrebnojus pabrėže, kad ten nebus „pigių“ gėrimų, kurie viliotų studentus. Jo koncepcija, meniu ir kainos bus taikomos į turistus ir miestiečius – o ne į studentus.

Įdomu, kad dabar aiškėja patalpų koncepcija, kurioje iš viso nėra atsižvelgta į ISM studentus. Pastatas stovi ISM Universiteto teritorijoje – ką tik įžengus į Arklių g.18 kiemą. Bažnyčia nuomuoja visus šios teritorijos pastatus ISM Universitetui, t.y. mokslo istaigai. O rekonstruojant šį pastatą Vilniaus Arkivyskupija jau iš anksto numatė, kad jame įsikurs kavinė-baras, kuriame vyks prekyba alkoholiu.

Vilniaus Arkivyskupijos atstovas p. Krukonis aiškino, kad pagal Bažnyčios „verslo planą“ jie turi išnuomuoti šias patalpas už 42-44 Litus / kv. m. O tokią nuomą jiem sutinka mokėti tik matinimo įstaigos, kuriose vyks prekyba alkoholiu….  Primename, kad prieš rekonstrukciją sios patalpos buvo ūkiniai sandėliukai. Taigi, ruošiant statybų projektą Vilniaus Arkivyskupija jau buvo išmąsčiusi savo „verslo planą“, kuriame pelnas jiems svarbiausia.

Visuomenės atstovai vėl išsakė savo tvirtą pozicija prieš prekybą alkoholiu tame pastate, pabrėždami, kad šis pastatas yra mokslo istaigos teritorijoje „on campus“. Bažnyčios atstovai bandė ginčytis, kad ten jau nebe ISM teritorija. Nors Arklių g. 18 sklypo planas aiškiai rodo teritorijos ribas ir šis pastatas be abejonės yra šio vienuolyno ansamblio ir teritorijos dalis.  Klaiku, kad Bažnyčios atstovai ginčijasi su visuomene, bandydami pasiteisinti dėl prekybos alkoholiu mokslo istaigos teritorijoje.

ISM Universiteto atstovas dr. Vilius Kontrimas susitikimo metu komentavo, kad jų „paprastas interesas yra, kad ten būtų ramu ir kad nebūtų studentų piknaudžiavimo su alkoholiu.“ Išgirdome naivių pasiūlymų iš p. Pogrebnojaus, kad galbūt barmenams bus nurodyta neparduoti alkoholio studentams….Seniūnaičiams pasiteiravus p. Pogrebnojaus, kaip jis įsivaizduoja tokį „face control“  realybėje, atsižvelgiant į išduodamas alkoholio licenzijas, nebuvo sulaukta rimto atsakymo…

Aleksandras Pogrebnojus

Aleksandras Pogrebnojus

Bažnyčios atstovas p. Darius Krukonis kartojo tuos pačius argumentus, išsakytus prieš tris mėnesius rugpjūčio 6 d. susitikime: vietoje studentų valgyklos Bažnyčiai prioritetu tapo jų pelningas „komercinis projektas“.

Susitikimas baigėsi tuo, kad Bažnyčios atstovai pasakė, kad jie toliau tęs savo numatytą „verslo planą‘, kuriame numatyta kavinė-baras su prekyba alkoholiu. Visuomenės atstovai laikėsi savo tvirtos ir neabejingos pozicijos prieš prekyba alkoholiu tame pastate, kuris yra ISM Universiteto teritorijoje.

Senamiestyje studentams pasiūla alkoholio yra BERIBĖ. Išėjus kelis žingsnius iš ISM „campus“ teritorijos atsiveria aibė kavinių, barų ir vyninių. Taigi kodėl Bažnyčiai – Arkivyskupijai kyla toks didelis noras pilstyti ir prekiauti alkoholiu ISM universiteto teritorijoje ?

Kodel Bažnyčios prioritetai tapo „verslo planas“ ir „pelnas“, o ne visuomenės ir studentų gerovė? Idealus sprendimas šioje situacijoje būtų, kad tame pastate Vilniaus Arkivyskupija įkurtų studentų centrą.

Vadovaujantis krikščioniškąja pasaulėžiūra Bažnyčia turėtų dėti visas pastangas ugdyti šviesaus proto jaunimą, pasirengusi aktyviai ir kūrybiškai įsijungti į visuomeninę, kultūrinę, intelektualinę bei pilietinę veiklą. 

Kiek prisimename, kažkada kunigas Gintaras Grušas aktyviai dalyvavo jaunimo ir Ateitininkų veikloje. Ar dabar, jam tapus arkivyskupu, pasikeitė jo požiūris į jaunimą ? Ar jo prioritetais tapo „verslo planai“ ir „pelnas“ ?

 

Arkivyskupijos verslo planas

Įrašo “Arkivyskupijos verslo planas” komentarų: 11

 1. ….na turbūt likot patenkinti rezultatu savo kovos, pažiūrėsim kaip su rimtesniais Drakonais negu aš jums pavyks kovoti….nenorėjot gauti mažo blogio..gausit didingą…Grafo Drakulos pilį….

 2. Atgalinė nuoroda: Parašai prieš Arkivyskupijos planuojamą prekybą alkoholiu ISM Universitete | Senamiestis

 3. Atgalinė nuoroda: Signatures against Archdiocese‘s plans to sell alcohol on the ISM campus | Save Old Town

 4. Atgalinė nuoroda: Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams | Senamiestis

 5. Atgalinė nuoroda: STUDENTAMS REIKIA VALGYKLOS – LTCampus iniciatyva | LTCampus

 6. Atgalinė nuoroda: Nuomininkas #2 – ISM Universiteto teritorijoje | Senamiestis

 7. Atgalinė nuoroda: Laiškas Arkivyskupam | Senamiestis

 8. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Gintaru Grušu | Senamiestis

 9. Atgalinė nuoroda: Pasiruošę skambinti visais varpais | Senamiestis

 10. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su ISM Universiteto rektorium | Senamiestis

 11. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s