APIE MUS / APLINKA / BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / PAVELDAS / SENIŪNAIČIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA / ŽINIASKLAIDA

Bažynčios prioritetas = pelnas

Bažynčios prioritetas = PELNAS

Bažynčios prioritetas = PELNAS

Pagaliau Vilniaus Arkivyskupijos atstovas nusprendė susitikti su visuomenės atstovais….

Nuo 2012 m. liepos 3 d. mūsų prašymai susitikti su Arkivyskupijos Ekonomo tarnybos atstovu aptarti ISM Universiteto teritorijoje Arklių g. 18 statybų projektą buvo ignoruojami…

Nepraėjus 24 valandoms po mūsų 2012 m. rugpjūčio 2d. susitikimo su ISM atstovu dr.Vilium Kontrimu, Senamiesčio Bendruomenės narys Linas S. sulaukė telefono skambučio iš p.Kontrimo, prašant visuomenės atstovų susitikimo su juo ir Vilniaus Arkivyskupijos atstovu.

2012 m. rugpjūčio 6 d. susitikome su p. Kontrimu ir Vilniaus Arkivyskupijos atstovu Dariumi Krukoniu sužinoti, kokia jų pozicija dėl prekybos alkoholiu ISM Universiteto teritorijoje, t.y. patalpose, kuriose vietoje buvusių ūkinių sandėliukų statomas naujas pastatas,  Arkivyskupijai numačius įrengti jame kavinę-barą.

Statybas ISM Universiteto teritorijoje Arklių g. 18 dokumentuose Arkivyskupijos kurijos Ekonomo tarnyba pristato kaip „Administraciniai pastatai“. Vietoje to, kad būtų įrengiamos patalpos, kurios būtų naudingos studentams, pvz., studentų centras su sveiko maisto valgykla, ISM Universiteto teritorijoje Bažnyčia pagal savo „verslo planą“ ruošia patalpas barui-kavinei, kurioje planuoja prekiauti alkoholiu!  Bažnyčia artina alkoholį prie mokslo įstaigos!

Susitikime dalyvavo Vilniaus m. Savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė,  kvartalo seniūnaitė Asta Baškauskaitė, Senamiesčio Seniūnaitis Sakalas Gorodeckis, Senamiesčio Bendruomenės valdybos narė ir Arklių g. 16 namo gyventojų atstovai. Mes atvykome susirūpinę ir sunerime, kad šios mokslo įstaigos teritorijoje ruošiamos patalpos, kuriose planuojama prekyba alkoholiu.

Vilniaus Arkivyskupijos atstovas p. Darius Krukonis sakė, kad jie tame naujai statomame pastate numato įrengti kavinę-barą ir ieško nuomininkų…. Jis davė tinkamo nuomininko profilio pavyzdį:  http://www.avilys.lt.   „Avilys” yra alaus restoranas ir alaus darykla „pub brewery“.

P. Krukonis projektą pristatė kaip Baznyčios verslo plano „komercinį projektą“,  kuris pritrauks ne vien studentus, bet ir miestiečius. Darius Krukonis pabrėžė, kad Bažnyčia šiame naujame pastate ISM Universiteto teritorijoje NENORI matyti „valgyklos“ ( !), p.Krukonis to paties susirinkimo metu aiškino, kad 2005 m. jis turejo „džentelmenišką susitarimą“ su ISM vadovybe, kuriuo žadėjo, kad šioje teritorijoje Vilniaus Arkivyskupija paruoš patalpas ISM studentų valgyklai…

Pasirodo, dabar vietoje studentų valgyklos Bažnyčiai prioritetu tapo jų „komercinis projektas“. P. Krukonis sakė, kad „ mes (t.y. Kurija) išmanome, kaip uždirbti pinigus ir žiūrime, kaip juda pinigai”….. Jis aiškino, kad jiems rūpi pelnas ir jie ieško nuomininkų, kurie jiems mokės maksimalią nuomą. Ponas Krukonis didžiavosi, kad Arkivyskupija daugelį metų labai pelningai nuomuoja patalpas Vilniaus Senamiestyje ir kad visose tose maitinimo įstaigose yra prekiaujama alkoholiu. Jis pabrėžė, kad visai neseniai Arkivyskupija išnuomavo patalpas Pilies g. ledainei „Dione“, kurioje prekiaujama ne vien ledais, bet ir alkoholiu.

Visuomenės atstovai nustebo, kad Vilniaus Arkivyskupijai svarbiau pelnas, o ne visuomenės gerovė. Ta pati Bažnyčia, kuri skelbia pamoksluose ir žiniasklaidoje, kad domisi jaunimu, dabar artina alkoholį prie mokslo įstaigos!

Mes klausėme, kodėl Bažnyčia nesistengia savo nuomos sutartyse apriboti prekybą alkoholiu, kai alkoholizmas yra tokia rimta problema Lietuvoje. Toje pačioje ledainėje Pilies g. būtų buvę galima puikiai apsieiti be prekybos alkoholiu ir sudaryti šeimos kavinės atmosferą, kurioje lankosi jaunos šeimos, vaikai ir moksleiviai. Argi reikalingas alkoholis kiekviename žingsnyje ir kiekvienoje kavinėje ?

Arkivyskupijos atstovo atsakymas buvo toks, kad kavinėse be prekybos alkoholio nėra tiek pelno. Taigi, Bažnyčia, siekdama gauti maksimum iš nuomos, kainas ieško nuomininko, kuris prekiaus alkoholiu ISM Universiteto teritorijoje.

Vilius Kontrimas pakartojo ISM Universiteto poziciją, kuri yra neutrali ir kad jiems tas pats, kokia aludė/kavinė-baras taps jų vidinio kiemo „campus‘ kaimynė. Jie tikisi, kad ten bus „kultūringai“ vartojamas alkoholis…. Visuomenės atstovai nesulaukė atsakymo į klausimą, o kas tai yra „kultūringas“ alkoholio vartojimas mokslo įstaigos teritorijoje ?

P. Krukonis pakartotinai dėstė, kad numatoma veikla ir prekyba alkoholiu pastate, esančiame Arklių g. 18 ISM Universiteto teritorijoje, nėra visuomenės reikalas… Arkivyskupijos atstovas vis kartojo, kad tai yra Arkivyskupijos verlso plano „komercinis projektas‘, kuriuo jie siekia sulaukti pelno…

Arklių g. 16 namo kaimynai klausė, kodėl šios statybos ir pastatai dokumentuose išvardinti kaip „administraciniai pastatai“ ? p. Krukonis atsakė, kad jeigu atsirastų nuomininkas, sutinkantis mokėti tokią nuomą už administracines patalpas, tai tuomet ten vietoje kavinės- baro galėtų būti kontora, skirta administracinei veiklai. Bet jis pabrėžė, kad nesitiki sulaukti tokio nuomininko pagal Arkivyskupijos  kurijos paskelbtą aukštą nuomos kainą.

Senamiestyje studentams pasiūla alkoholio yra BERIBĖ. Išėjus kelis žingsnius iš ISM „campus“ teritorijos atsiveria aibė kavinių, barų ir vyninių. Taigi kodėl Bažnyčiai – Arkivyskupijai kyla toks didelis noras pilstyti ir prekiauti alkoholiu ISM universiteto teritorijoje ? Ir kodėl ISM vadovybei visa tai yra „dzin“?

Nėra žodžių, kai tokio verslo plano ir „komercinio projekto‘ imasi Vilniaus Arkivyskupija.

Mes aiškiai išdėstėme savo tvirtą poziciją prieš prekybą alkoholiu ISM Universiteto teritorijoje. Nepasiduosime ir sieksime, kad mūsų pozicija būtų išgirsta ir palaikoma ne vien Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.

Bažynčios prioritetas = PELNAS

Bažynčios prioritetas = PELNAS

Įrašo “Bažynčios prioritetas = pelnas” komentarai: 9

  1. Atgalinė nuoroda: Parašai prieš Arkivyskupijos planuojamą prekybą alkoholiu ISM Universitete | Senamiestis

  2. Atgalinė nuoroda: Signatures against Archdiocese‘s plans to sell alcohol on the ISM campus | Save Old Town

  3. Atgalinė nuoroda: Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams | Senamiestis

  4. Atgalinė nuoroda: STUDENTAMS REIKIA VALGYKLOS – LTCampus iniciatyva | LTCampus

  5. Atgalinė nuoroda: Laiškas Arkivyskupam | Senamiestis

  6. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Gintaru Grušu | Senamiestis

  7. Atgalinė nuoroda: Pasiruošę skambinti visais varpais | Senamiestis

  8. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su ISM Universiteto rektorium | Senamiestis

  9. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s