APLINKA / BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / PAVELDAS / SENIŪNAIČIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA / ŽINIASKLAIDA

ISM vadovybei dzin

ISM vadovybei dzin

Posted on 2013/06/12 by LUXParašykite komentarą

Sužinojome, kad realybė skiriasi nuo dokumentacijos!!   Vilniaus Arkivyskupijos atstovai  dokumentuose pristato ISM Universiteto teritorijoje Arklių g. 18 statybų projektą  kaip „Administraciniai pastatai“, o iš tiesų vietoje ūkinės paskirties sandėliukų numatoma, kad iškils aludė-bravoras/kavinė.

Vietoje to, kad būtų įrengiamos patalpos, kurios būtų naudingos studentams, pvz., studentų centras su sveiko maisto valgykla – ISM Universiteto teritorijoje Bažnyčia ruošia patalpas barui-kavinei, kurioje bus prekiaujama alkoholiu! Bažnyčia artina alkoholį prie mokslo įstaigos!

Senamiesčio Bendruomenės pirmininkė ir kvartalo Seniūnaitė gyventojų vardu 2012 m. liepos 13 d. kreipėsi į ISM Universitetą, prašydama  skubaus susirinkimo su Jų vadovybe aptarti šią aktualią temą. ISM infrastruktūros administratorė Aurelija Kazinaitė mums pasiūle susitikti už (3) trijų savaičių su Dr. Viliumi Kontrimu – ISM Strateginės plėtros ir infrastruktūros direktoriumi.

2012 m. rugpjūčio 2 d. susitikome su Viliumi Kontrimu sužinoti, kokia ISM vadovybės pozicija dėl prekybos alkoholiu ISM Universiteto teritorijoje, t.y. patalpose, kuriose vietoje buvusių ūkinių sandėliukų statomas naujas pastatas, Arkivyskupijos kurijai numačius jame įrengti kavinę-barą.

Susitikime dalyvavo Vilniaus m. Savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė,  kvartalo seniūnaitė Asta Baškauskaitė, Senamiesčio Bendruomenės valdybos narė, ir Arklių g. 16 namo gyventojų atstovai.

Mes atvykome susirūpinę ir sunerimę, kad šios mokslo įstaigos teritorijoje ruošiamos patalpos, kuriose planuojama prekyba alkoholiu. Tikėjomės, kad ISM vadovybė, atsižvelgdama į savo studentų gerovę, tvirtai pasisakys prieš prekybą alkoholiu universiteto „campus” teritorijoje. Deja, pokalbio metu sužinojome, kad ISM Universiteto pozicija yra neutrali ir kad jiems tas pats, kokia aludė/kavinė-baras taps jų vidinio kiemo ‘campus’ kaimyne.

Buvome nustebę, kad susirinkimas vyko ne posėdžių salėje, o tamsiame ISM koridoriuje. Jau vien ISM administracijos pasirinkta aplinka šiam susirinkimui su visuomene davė mums suprasti, kad ši tema jiems nėra reikšminga.

ISM atstovas patvirtino, kad Arkivyskupijos planuose yra noras naujai statomame pastate įkurti kavinę-aludę ir kad kol kas vyksta nuomininko paieška….

Senamiestyje studentams pasiūla alkoholio yra BERIBĖ. Išėjus kelis žingsnius iš ISM „campus“ teritorijos atsiveria aibė kavinių, barų ir vyninių. Taigi kodėl Bažnyčiai – Arkivyskupijai kyla toks didelis noras pilstyti ir prekiauti alkoholiu ISM Universiteto teritorijoje ? ir kodėl ISM vadovybei visa tai yra „dzin“?

Universiteto teritorija turėtų būti aplinka, skirta mokslui, o ne alkoholiui. ISM studentai nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro šioje teritorijoje renkasi į paskaitas. ISM patalpose nėra studentų valgyklos, kurioje studentai galėtų pavalgyti pusryčius, pietus arba vakarienę. Nėra studentų centro.  Vietoje sveiko maisto studentams yra pastatyti automatai, į kuriuos jie gali imetę monetas nusipirkti kavos, užkandžių ir  t.t. ISM Universiteto teritorijoje nėra bendrabučių –studentai suvažiuoja iš visur. Jiems tarp paskaitų yra laiko tarpai, kai jiems tikrai norėtųsi universiteto teritorijoje prisėsti, pabendrauti ir užvalgyti  – rytą, dieną ir vakare tarp paskaitų ar ruošiant namų darbus.

Kiti universitetai stengiasi rūpintis studentų gerove ir sveikatingumu. Dauguma universitetų turi studentų valgyklas, kuriose prieinamomis kainomis galima nusipirkti sveiko maisto, skanių sulčių ir t.t. Užsienio universitetuose yra įkurtos studentų gerovės („‘wellness programs“), suteikiančios studentams pagalbą: pav., nemokamas konsultacijas su psichologais ir konsultacijas su specialistais, dirbančiais su jaunimu, turinčiu problemų su priklausomybėmis ir  t.t. Šiais laikais studentai ir visuomenė patiria daug stresų ir rupesčių. Lietuva pirmauja alkoholizmu ir savižudybėmis jaunimo tarpe. Tad ypač svarbu, kad Lietuvoje būtų dedamos pastangos studentams sukurti universiteto teritoriją, kuri skatintų jų šviesią ateitį ir palaikytų mokslui tinkamą aplinką.

Daugelis universitetų visame pasaulyje tvirtai pasisako prieš prekybą alkoholiu savo „campus“ teritorijose. Pačioje Lietuvoje turime puikų pavyzdį:  LCC Universitetą. Prisegu LCC laišką šia tema:  LCC tvarka del alkoholio


LCC tvarka del alkoholio

LCC tvarka del alkoholio

Susirinkime su Vilium Kontrimu sužinojome, kad pries keleta metu ISM vadovybe skatino studentus pietauti restaurane kuris buvo įsikūres ‘Pas Bazilijonus’ viesbutyje kitoje Bazilijonu vienuolyno ansamblio puseje – iejimas is Ausros Vartu gatvės arba per ISM kolidorių. Stai video kuriame  2010 Kovo 31 pasisako Vilius Kontrimas. ISM studentai šiame video irase džiaugėsi, kad pagaliau ISM Universiteto artimoje teritorijoje bus valgykla…. Bet tai buvo trumpalaikis džiaugsmas kadanagi ši kavine-baras ir viešbutis bankrutavo….

11-2012 Teritorijos ribu planas, TRP 2

11-2012 Teritorijos ribu planas, TRP 1

2004m archyvas

2004m archyvas

ISM teritorija campus Vilnius
ISM teritorija campus Vilnius

Įrašo “ISM vadovybei dzin” komentarai: 8

  1. Atgalinė nuoroda: Parašai prieš Arkivyskupijos planuojamą prekybą alkoholiu ISM Universitete | Senamiestis

  2. Atgalinė nuoroda: Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams | Senamiestis

  3. Atgalinė nuoroda: STUDENTAMS REIKIA VALGYKLOS – LTCampus iniciatyva | LTCampus

  4. Atgalinė nuoroda: Laiškas Arkivyskupam | Senamiestis

  5. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Gintaru Grušu | Senamiestis

  6. Atgalinė nuoroda: Pasiruošę skambinti visais varpais | Senamiestis

  7. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su ISM Universiteto rektorium | Senamiestis

  8. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s