BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / PAVELDAS / STOGLANGIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium

2013 m. rugpjūčio mėn. 19 d. susitikime su ISM rektorium Dr. Nerijum Pačėsa ir ISM Universiteto strateginės plėtros direktorium, Dr. Vilium Kontrimu sutarėm, kad dar syki reiktų susitikti su Arkivyskupu Gintaru Grušu aptarti studentų centro / valgyklos įkūrimo galimybes.

Supratę, kad ISM Universiteto administracija ir Vilniaus Arkivyskupija dar vis dvejoja dėl studentų centro / valgyklos įkūrimo, nusprendėm, kad tame susitikime turėtų dalyvauti ir Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto bei Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos atstovai. Apie šia situacija buvo pranešta Sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Andriukaičiui, Lietuvos Respublikos Seimo nariam Antanui Matului, Rimai Baškienei ir Marijai Aušrinei Pavilionienei bei Nacionalinei tabako ir alkoholio kontroles koalicijai.

2013 m rugpjūčio mėn. 24 d. susitikome su Arkivyskupu Gintaru Grušu ir ISM Universiteto rektorium Dr. Nerijum Pačėsa ir ISM Universiteto strateginės plėtros direktorium, Dr. Vilium Kontrimu. Susirinkimas vyko ISM Universiteto patalpose Arklių g. 18 Vilniuje.

Arkivyskupas Gintaras Grušas

Arkivyskupas Gintaras Grušas

Susirinkime dalyvavo Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos narė Paulė Kuzmickienė, Lietuvos Respublikos Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos atstovė Leonarda Kuodienė, Senamiesčio Bendruomenės pirmininkė, seniūnaitė Asta Baškauskaitė, Senamiesčio bendruomenės nariai ir Arklių g. 16 namo gyventojai – režisierius Oskaras Koršunovas ir Linas Sasnauskas

Skatinome, kad Vilniaus Arkivyskupija ir ISM Universiteto administracija nedelsiant imtųsi veiksmų, kad ISM universiteto teritorijoje, Arklių g. 18,  remontuojame pastate būtų įkurtas studentų centras / valgykla.

Kaip ir visuose 2012-2013 m. susitikimuose su Bažnyčios ir ISM Universiteto atstovais, visuomenės atstovai laikėsi savo tvirtos ir neabejingos pozicijos prieš prekybą alkoholiu Arklių g. 18 pastate, kuris yra mokslo įstaigos teritorijoje.

Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos narė Paulė Kuzmickienė atkreipė dėmesį į Alkoholio kontrolės įstatymą. Ji priminė, kad devintas šio įstatymo punktas leidžia Savivaldybės tarybai neišduoti licencijos, jei yra bendruomenių, bendrijų ir t.t. raštu pareikšta nuomonė. Kadangi šiuo atveju bendruomenių nuomonė tikrai yra reiškiama ji kartu su savo kolegomis dės visas pastangas, kad licencija nebūtų suteikta.

Lietuvos Respublikos Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos atstovė Leonarda Kuodienė skatino Arkivyskupą Gintarą Grušą ir ISM Universiteto administraciją ieškoti būdų kaip Arklių g. 18,  remontuojmame pastate įkurti studentų centras / valgyklą. Ji sakė, kad yra finansavimo šaltiniai, kurie galėtų būti naudingi tokiam projektui.

ISM rektorius - Dr. Nerijus Pačėsa

ISM Universiteto rektorius – Dr. Nerijus Pačėsa

Iš vienos pusės Arkivyskupas Grušas ir ISM Universiteto rektorius Pačėsa sutiko, kad būtų geriau jeigu šiose patalpose nebūtų prekybos alkoholiu – bet iš kitos pusės jie aiškino nekilnojamo turto nuomos pelno siekius.

Mums vėl teko išgirsti Arkvyskupijos perspektyvą šiuo klausimu iš finansinės bei verslo pusės….

Režisierius Oskaras Koršunovas sakė, kad šiam svarbiam sprendimui prioritetas turėtų būti studentų, gyventojų ir paveldo gerovė,  o ne vien tik Arkivyskupijos pelnas iš patalpų nuomos prabangiam restoranui su prekyba alkoholiu.  P. Koršunovas aiškino, kad jo sprendimas statyti spektaklius Lietuvoje būna iš patriotiškumo, o ne iš pelno paskaičiavimo. Režisierius Oskaro Koršunovo siekis yra skatinti kultūrą ir suteikti Lietuvos visuomenei galimybę matyti jo spektaklius už prieinamą kainą. Nors, jeigu jo prioritetas būtų vien pelnas, tai tuomet jis atsisakytų statyti spektaklius Lietuvoje ir jie būtų matomi tik užsienyje. Taigi, jam buvo nesuprantama Arkivyskupijos sprendimų pelno prizmė.

Oskaras Koršunovas

režisierius Oskaras Koršunovas / Senamiesčio Bendruomenė

Arklių g. 16 namo gyventojai priminė Arkivyskupui Gintarui Grušui, kad dar vis nėra išspręsta problema dėl Arklių g. 18 remontuojmame pastate sumontuoto stiklinio stoglango kuris grubiai pažeidžia paveldo autentiškumą.

2013 m. Liepos mėn. 4 d. susirinkime Kultūros Paveldo departamente buvo aptarti Arkliu g. 18 stiklinio stoglangio bei naujai išdygusių aukštų kaminų klausimai. Paveldo specialistai ir visuomenės atstovai, kurie dalyvavo šiame susirinkime, tvirtai pasakė, kad jiems nerimą kelia Arklių g 18 naujai sumontuota stiklinė stogo konstrukcija, kuri visiškai nedera Senamiesčiui. Paveldo specialistai skatino Arkivyskupiją keisti šį ydingą sprendimą ir vietoj šio stiklinio stogo sumontuoti standartinius, mažesnius Velux stoglangius. Toks sprendimas būtu priimtinas paveldo išsaugojimui.

2013-04-18 Arkliu 18 stoglangis

2013-04-18 Arkliu 18 stoglangis

Tokia stogų architektūrinė išraiška, įrengiant didelio ploto stoglangį, ir stikliniam stoglangiui dominuojant stogo plokštumoje, kelia grėsmę Vilniaus istorinio centro pasaulinei vertei.

Arklių g. 16 namo gyventojai išreiškė nerimą dėl trijų aukštų kaminų, kurie išdygo ant buvusių sandėliukų pastato. Šie nauji kaminai yra tik keleto metrų nutolę nuo Arklių g.16 gyvenamo namo langų. Tokie ydingi Arkivyskupijos statybų projekto sprendimai neigiamai įtakoja gretimo namo gyventojų aplinką bei sveikatą.

nauji kaminai Arklių 18 - kurie išdygo ant buvusių sandeliukų

nauji kaminai Arklių 18 – kurie išdygo ant buvusių sandeliukų

Senamiesčio bendruomenė ir toliau sieks, kad būtų išlaikytas architektūrinis Vilniaus Senamiesčio autentiškumas, nesitaikstant su akivaizdžiais ir grubiais istorinio paveldo pažeidimais, ypač, kai tai daroma, siekiant finansinės naudos bei ignoruojant visuomenės interesus.

Linas Sasnauskas / Senamiesčio Bendruomenė

Linas Sasnauskas / Senamiesčio Bendruomenė

Apie šią situaciją, kuri kelia grėsmę Vilniaus Senamiesčiui ir paveldui  jau buvo rašyta mūsų ankstesniuose straipsniuose:

Stikliniam stogui nepritaria

Arkivyskupijos projektas derinamas verslo tikslams

Turbo velux stoglangis  

Kieno rankose kalavijas tas ir teisus

Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje

Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje

 

Po ilgų diskusijų Arkivyskupas Grušas ir ISM rektorius pažadėjo, kad jie pasistengs rasti būdą, kad patalpose Arklių 18 būtu įkurta studentų maitinimo įstaiga BE prekybos alkoholiu.

college-dining-hall

 

 

2013 m. spalio mėn. 24 d. kreipėmės į ISM Universiteto administraciją ir Vilniaus Arkivyskupiją teirautis kaip jiem sekasi spręsti šią situaciją. Tą pačią dieną sulaukėme atsakymo iš ISM Universiteto strateginės plėtros direktoriaus, Viliaus Kontrimo kuriame jis rašė, kad Arkivyskupija laikosi savo žodžio ir jie kartu yra įsitraukę į operatoriaus atranką, kuris minėtuose pastatuose vykdytų viešojo maitinimo veiklą be alkoholio. Planuojama, kad atranka bus baigta po 3 savaičių.

2013-10-24 Viliaus Kontrimo laiškas

2013-10-24 Viliaus Kontrimo laiškas

2013 m. gruodžio mėn. 12 d. kreipėmės į ISM Universiteto administraciją ir Vilniaus Arkivyskupiją teirautis kaip jiem sekasi spręsti šią situaciją. Sekančią dieną sulaukėme atsakymo iš ISM Universiteto atstovo Viliaus Kontrimo , kad jo žiniomis sutartis buvo pasirašyta šį trečiadienį su Airo Catering Services Lietuva UAB. Ši kompanija yra pristačiusi ISM Universitetui veiklos modelį, jis yra be alkoholio. p. Kontrimas mum patarė kreiptis tiesiogiai į Vilniaus Arkivyskupiją norint daugiau sužinoti apie ši maitinimo įstaigos operatorių.

2013 Gruodžio 13 laiškas iš ISM Universiteto

2013 Gruodžio 13 laiškas iš ISM Universiteto

2013 m. gruodžio mėn. 13 d. mes issiuntėm užklausimą į Vilniaus Arkivyskupijus Ekonomo tarnybą, teisininkui Dariui Krukoniui.  Prašėme supažindinti mus su šios kompanijos veiklos modeliu ir planus dėl maitinimo įstaigos ISM Universiteto teritorijoje, Arklių 18.

2013 Gruodžio 13 mūsų laiškas Arkivyskupijai

2013 Gruodžio 13 mūsų laiškas Arkivyskupijai

Laukiam atsakymo iš Vilniaus Arkivyskupijos…..

ISM Universitetas

ISM Universitetas

2013-10-1 ISM studentų pozicija, p1

2013-10-1 ISM studentų pozicija, p1

2013-10-1 ISM studentų pozicija p2

2013-10-1 ISM studentų pozicija p2

2013-10-1 ISM studentų pozicija p3

2013-10-1 ISM studentų pozicija p3

*Apie mūsų susitikimus su Vilniaus Arkivyskupijos ir ISM Universiteto atstovais buvo rašyta mūsų ankstesniuose „posts“. Juos rasite pagal paiešką „kategorija“ – > ISM Universitetas.   Štai nuorodos:

Susitikimas su ISM rektorium

Pasiruošę skambinti visais varpais

Susitikimas su Arkivyskupu Grušu

Mūsų balsas stiprėja

Laiškas Arkivyskupam Nuomininkas #2  

Parašai prieš Arkivyskupijos planuojama prekybą alkoholiu ISM universitete

Tik blaivi tauta gali islikti

Arkivyskupijos verslo planas Bažnyčios versliukas

Bažnyčios prioritetas pelnas

ISM vadovybei dzin

Bravoras ir Bažnyčia

Sandeliukai, alkoholis ir Bažnyčia

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s