APIE MUS / PAVELDAS / PRIEŽIŪROS KOMISIJA

Prašymas atnaujinti Vilniaus Senamiesčio Senato veiklą

2013 m. sausio 9 d. kreipėmės į Vilniaus valdžios atstovus, prašydami, kad būtų atnaujinta „Vilniaus Senamiesčio Senato“ veikla.

senatas

2005 metų birželio mėnesį,  atsižvelgiant į visuomenės prašymus bei reikalavimus, buvo patikslintas „Vilniaus Senamiesčio Senato” komisijos veiklos reglamentas.  2005 m. „Vilniaus Senamiesčio Senato“ sudėtis buvo praplėsta, įtraukiant visuomenės bendruomenių atstovus. 2005-2006 metais vykusiuose komisijos posėdžiuose buvo svarstomos Senamiesčiui aktualios ir svarbios temos. Deja, 2006 metų vasarą šios komisijos veikla buvo nuslopinta ir nebeatnaujinta, nors, mūsų žiniomis, ši komisija nebuvo išvaikyta ir panaikinta.

Mes, visuomenę atstovaujantys „Vilniaus Senamiesčio Senato“ nariai, prašėme skubos tvarka atnaujinti šios komisijos veiklą, nes matome, kad nėra tinkamai vykdoma Vilniaus Senamiesčio apsauga bei spartėja vykstantys statybų projektai bei darbai, kurie daro nepataisomą žalą Senamiesčio, kaip pasaulio paveldo, autentiškumui.

Mums ypač nerimą kelia dabartinės statybos bei pokyčiai Bazilijonų vienuolyno ansamblio teritorijoje. Vietoje buvusių sandėliukų kyla naujas pastatas, kurio tūris, stogas, kaminai ir langai neatitinka paveldosaugos reikalavimų bei autentiškumo. Stebime, kaip vyksta nusižengimai ir manome, kad buvo klaidingai išduoti institucijų projektų derinimai ir  leidimai darbams vykdyti. Drįstame teigti, kad įžvelgiame neskaidrumą šiose statybose. Tuo pačiu mums kelia nerimą ir kiti vėl atsinaujinantys projektai, kurie žaloja paveldą.

Taigi, prašėme komisijos steigėjus  – LR Kultūros ministeriją, Valstybės kultūros paveldo komisiją ir Vilniaus m. savivaldybę nedelsiant, skubos tvarka sušaukti „Vilniaus Senamiesčio Senato“ posėdį , kuriame būtų atgaivinta šios komisijos veikla ir skubos tvarka viešai svarstomi Senamiesčiui aktualūs ir svarbus klausimai.

Tuo pačiu prašėme LR Seimą ir Vyriausybę – pagal savo kompetenciją ir suteiktus įgaliojimus – kontroliuoti visuomenės dalyvavimo Pasaulio paveldo objekto ir Lietuvos paminklo – Vilniaus Senamiesčio – išsaugojimo ir darnaus vystymosi procese užtikrinimą.

Prisegame mūsų laišką

*daugiau informacijos apie „Vilniaus Senamiesčio Senato“ galite rasti mūsų straipsnyje “Vilniaus Senamiesčio Senatas’

2013-01-10 kreipimasis dėl Senamiesčio Senato p.2

2013-01-10 kreipimasis dėl Senamiesčio Senato p.1

2013-01-10 kreipimasis dėl Senamiesčio Senato p.2

2013-01-10 kreipimasis dėl Senamiesčio Senato p.2

x

Įrašo “Prašymas atnaujinti Vilniaus Senamiesčio Senato veiklą” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Priežiūros Komisijos pirmas posėdis | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s