APLINKA / BAŽNYČIA / KORUPCIJA / MISIONIERIU VIENUOLYNO ANSAMBLIS / PAVELDAS / SAVIVALDYBĖ / SEIMAS / SLAUGOS CENTRAS / STATYBOS / ŽELDYNAI / ŽINIASKLAIDA

Valdininkai ir žiniasklaida bando iškreipti faktus apie ydingas Misionierių statybas

Pasirodo,kad šias laikais lengva iškreipti faktus ir klaidinti visuomenę. Ypač Lietuvoje kur žiniasklaida atspindi verslininkų interesus ir ignoruoja visuomenės bei bendruomenių pozicijas.

Televizijos laidose ir žiniasklaidoje vis kartojama, kad visuomenė žinojo, kad Misionierių vienuolyno teritorijoje bus statomi modernūs daugiabučiai. Deja tai prasilenkia su teisybe. Visuomenė nebuvo informuota.

Šios naujos statybos nuo pirmos dienos buvo slaptas susitarimas tarp Gruzino verslininko ir Lietuvos valdininkų. Dideli pinigai įtakoja valdžios spendimus pradedant nuo Vyriausybės ir baigiant Vilniaus miesto savivaldybėjė. Visa tai aiškiai matosi peržiūrėjus šios aferos istoriją, dokumentus ir specialiai parengtų įstatymų pynę.

Štai trumpa apžvalga apie informacija, kuri buvo pateikta visuomenei:

2006 metai

2006 balandžio 21 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas kartu su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Kardinolu  Bačkiu apžiūrėjo Vilniaus buvusį Misionierių vienuolyną. Kardinolo siūlymu čia galėtų būti įsteigtas Popiežiaus Jono Pauliaus II paliatyvinės slaugos centras.

2011 metai

2011 m. Vilniaus miesto savivaldybė surengė „Misionierių sodų projektinių pasiūlymų“ atviro projekto konkursą geriausiai „Misionierių sodų“ suplanavimo idėjai išrinkti. Teritorijos sutvarkymo konkursas numatė, kad Misionierių vaismedžių sodai turi būti atkurti. Yra visi brėžiniai, aprašymai, kaip atrodė istoriniai sodai. Atkūrus šį nuostabų gamtos kampelį miestiečiai turėtų puikią poilsio erdvę. Ir svarbiausia – su istoriniu paveldu. Tačiau šį unikalų kampelį vėliau valdininkai iš vilniečių nusprendė atimti ir leisti Gruzinui verslininkui statyti prabangių daugiabučių kvartalą „Misionierių sodai“. Pastebėkite, kad Savivaldybės pasiūlyme nesimato naujų daugiabučiu.

 

2014 metai

2014-01-29 Vilniaus miesto savivaldybės tinklapyje pasirodė pranešimas, kad Vilniaus miesto taryba pritarė Subačiaus gatvėje esantį Misionierių bažnyčios ir vienuolyno kompleksą pritaikyti kultūrinei, edukacinei paskirčiai. Buvo rašoma, kad šiuo projektu siekiama, kad sostinėje atsirastų nauja vieta koncertams ir kitiems kultūros renginiams, švietimo ugdymui, tarptautinių projektų vykdymui, taip pat planuojama nuo Misionierių vienuolyno iki pat Vilnelės atkurti istorinius Misionierių sodus.

Buvo skelbiama, kad vienuolyno pastatas bus pritaikytas Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos –  berniukų bei jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ – veiklai bei į vienuolyno patalpas bus perkelta pradinukų Vytės Nemunėlio mokykla, o bažnyčioje įrengta didžioji koncertų salė.

Pristatymo medžiagoje buvo rašoma, kad Misionierių vienuolyno teritorijoja yra ypatingai svarbi miesto apžvalgai, papildyta vertingu kulturiniu objektu, kuri bus integruota į kuriama viešųjų erdvių sistema ir sugražinta aktyviam kultūriniam ir visuomeniniam gyvenimui.

Savivaldybės pristatymas Kultūros ministerijai

http://www.vilnius.lt/index.php?3120448744

 

Štai kokia informacija buvo viešai skelbiama Lietuvos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės tinklapiuose bei spaudoje.

Tuo metu visiškai nebuvo jokios užuomenos apie valdininkų palaimintą ir Gruzino verslininko rengiamą naujų daugiabučių statybą Misionierių vienuolyno teritorijoje.

Nors Vilniaus miesto savivaldybė puikiai žinojo, kad 2014 m. bus ruošiamas konkursas skatinantis architektus projektuoti naujus daugiabučius Misionierių vienuolyno teritorijoje. Šio konkurso salygos keistos. Paveldo apsauga neakcentuota. Apie konkurso aplinkybes ir valdininkų gudrybes bus rašoma šio straipsnio tęsinyje…..

Dabar valdininkai ir žiniasklaida drįsta sakyti, kad visuomenė seniai žinojo apie daugiabučių statybų projektą Misionierių vienuolyno teritorijoje. Tai visiškas melas.

Norint sužinoti daugiau apie Misionierių statybų projekto afera, kviečiam skaityti Lietuvos Žinių straipsnį “Misionierių soduose kvepia afera“

Šio straipsnio pabaigoje rašoma, kad “visuomenės balsas čia neturėtų būti paskutinėje vietoje“.

Mes stengiamės, kad valdininkai ir teismai suvoktų teisybę ir kad Misionierių statybos būtų stabdomos!

 

Nuorodos:

http://vplanas.vilnius.lt/index.php?1665040910

http://vilniausplanas.lt/lt/projektai/urbanistines-studijos-koncepcijos/misionieriu-sodo-projektiniai-pasiulymai/

http://www.lkas.lt/lt/Turinys/misionieri%C5%B3-sod%C5%B3-projektai

http://www.vilnius.lt/index.php?3120448744

http://lzinios.lt/lzinios/Gimtasis-krastas/misionieriu-soduose-kvepia-afera/220026/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s