APLINKA / MISIONIERIU VIENUOLYNO ANSAMBLIS / PAVELDAS / STATYBOS

ICOMOS LNK institucijoms pateiktas Misionierių statybų vertinimas negali buti laikomas oficialiu vertinimu.

ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas nepriėme jokio bendro sprendimo dėl Buvusio Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblio, nes narių nuomonės radikaliai skyrėsi, o kai kurie vertintojai turėjo akivaizdų viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

ICOMOS LNK pirmininkė nepagrįstai pateikė institucijoms ir kitoms suinteresuotoms šalims asmeninę kolegų G. Zabielos, I. Kliobavičiūtės ir D. Fergiuson nuomonę, drauge nenurodydama, kad siunčiamas tekstas neturi ICOMOS LNK dokumento teisinės galios, todėl nelaikytinas oficialia ICOMOS LNK išvada.

Tuo labiau, kad šis vertinimas apskritai negali būti laikomas ICOMOS LNK atliktu poveikio pasaulio vertinimu dėl to, kad vertinimą atliko asmenys, kuriems tą tiesiogiai draudžia ICOMOS siekdama išvengti interesų konfliktų. Šiuo reikalavimus nustato ICOMOS etikos principai ir Politika ICOMOS mandatui dėl pasaulio paveldo įgyvendinti (priimta ICOMOS 2012 m.).

Interesų konflikto rezultatai matyti šių ICOMOS narių atliktame vertinime.

Institucijos bei kitos šalys buvo ir tebėra klaidinamos, taip sukeliant skaudžių pasekmių tiek šioms institucijoms ir šalims, tiek kultūros paveldui – Buvusio Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansambliui – unikaliam Vilniaus architektūros ir kraštovaizdžio ansambliui.

Specialųjį planą parengė UAB “Projektavimo ir restauravimo instituto“ projektuotoja Giedrė Miknevičienė, užsakovas – UAB „Misionierių namai“, organizatorius – Kultūros paveldo departamentas. Svarbu pažymėti, kad ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkė yra specialųjį planą rengusios G. Miknevičienės dukra.

Minėtą 2015 m. patvirtintą specialųjį planą rengė architektė Giedrė Miknevičienė, kuri buvo Vilniaus miesto savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo Tarybos narė svarsčiusi 2010 m. Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos pastato vertingąsias savybes ir  2014 m. rugsėjo mėn. 23 d. dalyvavusi Lietuvos architektų sąjungos kartu su UAB “Misionierių namai“ organizuotame projektinių pasiūlymų vertinimo komisijoje.

Taip pat kaip ir architektė Irena Kliobavičiūtė Vilniaus miesto savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo Tarybos narė svarsčiusi 2010 m. Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos pastato vertingąsias savybes ir 2014 m. rugsėjo mėn. 23 d. dalyvavusi Lietuvos architektų sąjungos kartu su UAB “Misionierių namai“ organizuotame projektinių pasiūlymų vertinimo komisijoje ir 2016 m. vasario mėnesį kaip ICOMOS ekspertė parengusi tų pačių projektinių siūlymų teigiamą ekspertizės aktą.

Taip pat architektas Robertas Zilinskas,  architektūros istorikas, Vilniaus miesto savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo Tarybos pirmininkas svarsčiusios 2010 m. Vaikelio Jėzaus vaikų prieglaudos pastato vertingąsias savybes ir dabar objekte vykdantis techninę ar architektūrinę priežiūra.

 

Pareiškimas 2017-04-25 p1

Pareiškimas 2017-04-25 p2

Pareiškimas 2017-04-25 p3

Pareiškimas 2017-04-25 p4

Pareiškimas 2017-04-25 p5

Pareiškimas 2017-04-25 p6

Pareiškimas 2017-04-25 p7

 

Pareiškimas 2017-04-25 p8

PRIEDAI

Institucijoms del Misionieriu

 

 

Įrašo “ICOMOS LNK institucijoms pateiktas Misionierių statybų vertinimas negali buti laikomas oficialiu vertinimu.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Savivaldybė sužavėta Misionierių ansamblio naikinimu | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s