APLINKA / APŠVIETIMAS / BARAI / PAVELDAS / REKLAMA

Reklamų ir apšvietimo jovalas Senamiestyje

Pasivaikščiojant Vilniaus Senamiestyje matosi, kad visiškai nėra tvarkos su išorinėmis reklamomis ir parduotuvių bei kavinių išoriniu apšvietimu.

2016 m. lapkričio 23 d. ši tema buvo iškelta Senamiesčio Bendruomenės pirmininkės susitikime su Kultūros paveldo departamento (KVAD) direktore Diana Varnaite ir jos pavaduotoju Algimantu Degučiu.

Abu paveldosaugininkai prisipažino, kad jie nepastebėjo esančios probleminės situacijos su netinkama reklama ir klaikiu reklamų apšvietimu Vilniaus Senamiestyje.

2011 m. Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK) pirmininkė Gražina Drėmaitė sakė, kad  „Vilniaus senamiestis yra įrašytas į Pasaulio paveldo sąrašą, o jo vaizdas… Nueikite, pasivaikščiokite, ir pamatysite, koks jovalas ant visų namų: kas kaip nori, tas taip rašo, kokio dydžio nori, tokį kabina….“

Tuometinis 2011 m. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas sake negirdėjęs apie tai, kad paveldosaugininkams užkliuvo reklama senamiestyje. Jis sake „Jei bus kokių nors nusiskundimų, gausime ką nors, tada aiškinsimės…“

Nuo 2011 m. prabėgo daugelis metų ir situacija su išorine reklama ir reklamos apšvietimu Senamiestyje vis blogėja.

2016 m Senamiesčio Bendruomenė teiravosi ne tik KVAD bet ir Vilniaus miesto savivaldybės ieškodami, kas atsakingas už šių reklamų ir reklamų apšvietimo monitoringą. Mūsų išvada – nėra tvarkingo monitoringo. Valdininkams visa tai dzin.

Mes prašome, kad nedelsiant būtu sukurta Senamiesčio išorines reklamos monitoringo komisija, kurioje dalyvautų Senamiesčio seniūnaičiai, bendruomenės ir savivaldybės atstovai ir paveldosaugininkai.

Štai tik keleta pavyždžių…..

Pilies gatvėje

Pilies g. 36 pastate esančios parduotuvės ‘Drogas’ reklamos atrodo lyg perkeltos iš didžiųjų prekybos centrų. Šios reklamos rėžia akį dieną ir naktį. Neįmanoma padaryti Pilies gatvės foto, išvengiant šių ryškių reklamų su nuolaidų skelbimais bei didžiuliais kosmetikos prekių vaizdais. Jų kaimynų Pilies g. 24 pastate įsikūrusio viešbučio ‘Artagonist’ tinklapyje įkeltas bendras šios Pilies gatvės atkarpos fasadų foto, kuriame  retušuotas ‘Drogo’ parduotuvės vitrinų vaizdelis. Kiek dabartinių Vilniaus Senamiesčio photos tenka retušuoti norint pašalinti netinkamas reklamas ?

Pilies gatvė

Pilies gatvė

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Pilies gatvė 36

Apšvietimas kuris visiškai nedera Senamiesčiui pritvirtintas prie Pilies g. 8 namo fasado. Šiame pastate įsikūrusi kavinė ‘Katpėdėlė’.

Pilies gatvė 8

Pilies gatvė 8

Pilies gatvė 8

Pilies gatvė 8

Pilies gatvė 8

Pilies gatvė 8

Mirksintis neoninis apšvietimas darko Pilies g.42 namo fasadą. Šis pastatas stovi priešais istorinę Šv. kankinės Paraskevos cerkvę.

Pilies gatvė 42

Pilies gatvė 42

Etmonų / Arklių gatvėse

Etmonų g. 4 pastato fasadą ‘puošia’ tuščių alkoholio butelių girlianda.  O prie šio pastato vartų – Arklių gatvėje – pritvirtinta mėsmalė, šaukštas ir šakutė….  Šiame pastate 2016 m. įsikūrė baras ‘Etmontų Špunka ‘

Etmonų gatvė 3

Etmonų gatvė 3

Etmonų gatvė 3

Etmonų gatvė 3

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s