APLINKA / ŠIUKŠLĖS

Vaizdo stebėjimo kameros Rasų kolonijoje

gelbekimsenamiesti-lt

2013 m. birželio mėn. Rasų kolonijos bendruomenė VBT posėdyje pristatė idėją – įrengti vaizdo stebėjimo kameras bendruomenės teritorijoje, kurios padėtų spręsti didelę atliekų tvarkymo problemą. Bendruomenės pirmininkė Živilė Cibutavičienė pažymėjo, kad į bendruomenės teritoriją svetimi žmonės nuolat atveža didžiulius kiekius atliekų, todėl atliekų konteineriai būna perkrauti, aplink juos prišiukšlinta, todėl toks vaizdas visiškai netinkamas kultūros paveldo zonoje esančiai Rasų kolonijai. Bendruomenė bandė šią problemą spręsti savo jėgomis – budėjo rytais prie konteinerių, drausmino šiukšlintojus, užfiksuodavo juos foto nuotraukose. Nepaisant to, šiukšlintojų buvo tiek daug, kad visų jų susekti niekaip nepavykdavo o situacija ir bendras vaizdas konteinerių stovėjimo vietoje nesikeitė.

2013 m. birželio mėn. VBT patvirtino sąmatą, kurioje skyrė lėšų Rasų kolonijos bendruomenės projektui įgyvendinti.  Liepos mėnesį  buvo pradėti žygiai Senamiesčio seniūnijoje dėl pirkimų inicijavimo savivaldybėje, tačiau gerbiamas ex seniūnas nesiteikė nei piršto pajudinti, kad būtų pradėti atitinkami veiksmai, tiesiogiai įeinantys į jo pareigas. Tik didelių pastangų, ryžto ir užsispyrimo dėka, padedant gerb. Renai Snitkienei  iš Senamiesčio seniūnijos, vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo projektas pajudėjo iš mirties taško.

2013 m. gruodžio mėnesį vaizdo stebėjimo kameros buvo sumontuotos Rasų kolonijoje. Bendruomenė registruota duomenų valdytojų registre. Bendruomenės teritorijoje buvo įrengtos informacinės lentos, įspėjančios apie teritorijos stebėjimą vaizdo kameromis. Įrengus vaizdo kameras, situacija iš esmės pasikeitė – teritorijoje tapo švariau, sumažėjo atliekų kiekis. Atsakingi asmenys bendruomenėje stebi vaizdo įrašus ir nustatytų pažeidėjų fotonuotraukas siunčia atsakingoms institucijoms administruoti. Tikimasi, kad tokiu būdu rajone su kiekviena diena taps vis švariau, o pažeidėjų – mažiau. Bendruomenės nariai džiaugiasi sėkmingu projekto įgyvendinimu ir jo teikiama nauda.

Živilė C.

——–

Lietuvos Ryte pasirode straipsnis  ‘Šiukšles stebės budri vaizdo kameros akis‘  apie sia tema. 2014-03-30

 

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

prieš pastatant kameras

rezultatas! dabar pas mus tvarkinga aplinka

rezultatas!  dabar pas mus tvarkinga aplinka

rezultatas! dabar pas mus tvarkinga aplinka

2013-09-27 VBT lėšų paskirstymo patikslinimas, p1

2013-09-27 VBT lėšų paskirstymo patikslinimas, p1

2013-09-27 VBT lėšų paskirstymo patikslinimas, p2

2013-09-27 VBT lėšų paskirstymo patikslinimas, p2

Įrašo “Vaizdo stebėjimo kameros Rasų kolonijoje” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s