BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

Susitikimas su ISM Universiteto rektorium

2013 m.  Rugpiūčio 13 d. visuomenės atstovų susitikime su Arkivyskupu Gintaru Grušu prašėmė, kad Arkivyskupijos rekonstruojamose patalpose Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje būtų irengtas studentu centras / valgykla o ne prabangi maitinimo įstaiga prekiaujanti alkoholiu. Prašeme, kad Arkivyskupija atsisakytų savo ydingo verslo plano artinti alkoholį prie jaunimo ugdymo įstaigos. Arkivyskupu Grušas žadėjo, kad persvarstys mūsų prašymą ir  žadėjo susitikti su ISM rektorium N. Pačėsa aptarti šią situaciją.

2013 m. Rugpiūčio 19 d. susitikome su ISM rektorium Dr. Nerijum Pačėsa. Susirinkime dalyvavo Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė, Senamiesčio Bendruomenės pirmininkė, seniūnaitė Asta Baškauskaitė ir ISM Universiteto strateginės plėtros direktorius, Dr. Vilius Kontrimas.  Prieš šį susitikimą rektorius Pačėsa jau buvo susitikęs su Arkivyskupu Grušu aptarti visuomenės prašymą dėl studentu centro / valgyklos įkūrimo….  Skatinome ISM Universiteto atstovų pritarimo ir palaikymo, kad rekonstruojamose patalpose Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje būtų irengtas studentu centras / valgykla o ne prabangi maitinimo įstaiga prekiaujanti alkoholiu. Buvo diskutuojama dotacijos ir finansai .

Dr. Nerijus Pačėsa

Dr. Nerijus Pačėsa

Supratome, kad ISM Universiteto administracija ir Vilniaus Arkivyskupija dar vis dvejoje dėl studentu centro / valgyklos įkūrimo.

ISM Universiteto strateginės plėtros direktorius, Dr. Vilius Kontrimas vėl iškėlė klausymą apie licenzijas ir leidimus prekybai alkoholiu.  Kaip pasirodo ISM Universiteto administracija ir Vilniaus Arkivyskupija dar vis svarstė galimybę kazkaip bandyt sugalvoti ‘savo taisykles’ kurios šiek tiek apribotų  prekybos alkoholiu laiką Arkliu 18 patalpose – tuo būdu prisitaikant prie Arkivyskupijos nuomininko – kuriem prioritetas yra restoranas su pelninga prekyba alkoholiu o ne studentų gerovę.

Dr. Vilius Kontrimas

Dr. Vilius Kontrimas

Sutarėm, kad būtinai dar syki reiktu susitikti su Arkivyskupu Gintaru Grušu. ISM Universiteto atstovai žadėjo, kad jie koordinuos susitikimo data ir mum praneš kada ir kur vyks šis susirinkimas.

Šalia esancių rekonstruojamų patalpų statybos darbai vyko toliau pagal Arkivyskupijos Nuomininko #2 planus…

Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje

Arklių 18 / ISM Universiteto teritorijoje

2013 m. Rugpiūčio 21 d. Vilniaus miesto Savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė persiuntė laišką Viliui Kontrimui kuriame buvo suteikta informacija apie prekybos alkoholiu licenzijas. Ji atkeipė dėmesį į Alkoholio kontrolės įstatymą. Devintas šio įstatymo punktas leidžia Savivadybės tarybai neišduoti licencijos, jei yra bendruomenių, bendrijų ir t.t. raštu pareikšta nuomonė. Rasa Baškienė rašė, kad šiuo atveju bendruomenių nuomonė tikrai yra reiškiama ir kad ji kartu su savo kolegomis dės pastangas, kad licencija nebūtų suteikta. Pabrėždama, kad tai bus nušviesta žiniasklaidos priemonėse. Beje, šia situacija jau susidomėjo LR Seimo švietimo ir kultūros komitetas.

Rasa Baškienė

Rasa Baškienė

Savo laiške Rasa Baškienė pridėjo nuorodą apie popiežiaus Pranciškaus raginimą vienuolynus paversti pabėgėlių prieglaudomis. p. Baškienė prašė, kad Vilius Kontrimas šią nuorodą persiustų Vilniaus Arkivyskupijos ekonomo tarnybos teisininkui p. Dariui Krukoniui – jis turi žinoti, kokiai organizacijai tarnauja.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-09-10-popiezius-ragina-senus-vienuolynus-paversti-pabegeliu-prieglaudomis/106938

2013-09-21 Rasos Baškienės laiskas, p1

2013-09-21 Rasos Baškienės laiškas, p1

2013-09-21 Rasos Baškienės laiškas, p2

2013-09-21 Rasos Baškienės laiškas, p2

Visuose 2012-2013 susitikimuose* su Bažnyčios ir ISM Universiteto atstovais visuomenė laikėsi savo tvirtos ir neabejingos pozicijos prieš prekybą alkoholiu Arklių g. 18 pastate, kuris yra mokslo įstaigos teritorijoje.

ISM Universitetas

ISM Universitetas

*Apie mūsų susitikimus su Vilniaus Arkivyskupijos ir ISM Universiteto atstovais buvo rašyta mūsų ankstesniuose „posts“. Juos rasite pagal paiešką „kategorija“ – > ISM Universitetas.   Štai nuorodos:

Pasiruošę skambinti visais varpais

Susitikimas su Arkivyskupu Grušu

Mūsų balsas stiprėja

Laiškas Arkivyskupam

Nuomininkas #2  

Parašai prieš Arkivyskupijos planuojama prekybą alkoholiu ISM universitete

Tik blaivi tauta gali islikti

Arkivyskupijos verslo planas

Bažnyčios versliukas

Bažnyčios prioritetas pelnas

ISM vadovybei dzin

Bravoras ir Bažnyčia

Sandeliukai, alkoholis ir Bažnyčia

Įrašo “Susitikimas su ISM Universiteto rektorium” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s