APLINKA / EISMAS / PARKAVIMAS

Nemokamas kemperių parkavimas Senamiestyje

Mes kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę 2012 liepos 2 d.  sužinoti kodėl automobilių statymo aikštelė šalia Nacionalinio muziejaus Arsenalo gatvėje yra nemokama.

nemokamas parkavimas Senamiestyje

nemokamas parkavimas Senamiestyje

Gedimino kalno papėdėje aikštelės – šalia muziejų – sausakimšos automobilių.  Gudručiai dirbantys miesto centre jau nuo ankstyvo ryto ten pasistato savo automobilius visai dienai nemokamai.  Muziejų lankytojų automobiliams, autobusams ir neįgaliujų transportui nebelieka aikštelėse vietos.

2012 Lapkričio 27 d  Šiltadaržio g.2  vyko susitikimas su „Pilių Rezervato direkcijos” atstovais, Taikomosios dailės muziejaus atstovu, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovu , Vilniaus savivaldybės atstovais ir Senamiesčio bendruomenės atstove.

Susitikimo dalyviai žvelgė į šią situaciją iš dviejų visiškai skirtingų prizmių. Senamiesčio Bendruomenės ir Savivaldybės atstovams rūpėjo kaip išspręsti šią chaotišką situaciją ir pagerinti sąlygas muziejų lanktojams ir Vilniečiams – o Pilių direkcijos ir muziejų atstovams rūpėjo tik kaip pratęsti savo automobilių nemokamą statymą šioje teritorijoje.

Susitikime buvo iškeltas klausimas apie nemokamą, savavališką privačių automobilių parkavimą Gedimino kalno papėdėje, šalia Valdovų Rūmų.  „Rezervato direkcija“  ir muziejų darbuotojai prisipažino, kad jie ten stato savo automobilius. Jų privatūs automobiliai drąsiai važiuoja pesčiųjų taku Gedimino kalno papėdėje. Trūksta apšvietimo šioje zonoje. Taigi toks automobilių srautas ypač pavojingas gyventojams, vaikams ir turistams, kurie vaikšto šiuo takeliu. Buvo pasiūlyta, kad šie automobiliai būtų statomi Savivaldybės mokamoje aikštelėje šalia Vilnelės – už suderinta mažesnį abonentinį mokestį.  Deja, toks pasiūlymas nesudomino „Rezervato direkcijos“,  ir muziejų atstovų. Jų pozicija – kam jiem mokėti, jeigu dabar jie gali Gedimino kalno papėdėje statyti savo automobilius veltui…..

Vyko ilga diskusija tarp dviejų skirtingų “stovyklų”. Buvo pasiūlytas idealus sprendimas, t.y. kad atsirastų Nr. 540 ženklas „Stovėti draudžiama“ šalia įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę, kuri yra šalia Nacionalinio muziejaus Arsenalo gatvėje.

Deja iki šiol dar vis nepastatytas ženklas ‘Stovėti draudžiama’….  

Dabar ši aikštelė tampa ne tik nemokama automobilių parkavimo aikštelė bet ir nemokama kemperių parkavimo aikštelė !

2013-07-20 Nemokamas kemperiu parkingas

2013-07-20 Nemokamas kemperiu parkingas

2013-07-20 Nemokamas kemperiu parkingas

2013-07-20 Nemokamas kemperiu parkingas

*Apie šia temą buvo rašyta mūsų ankstesniuose „posts“. Juos rasite pagal paiešką „kategorija“ – > Eismas.  Štai nuorodos:

Automobiliu statymas veltui, tesinys

Automobiliu statymas veltui

Nemokamas parkavimas Senamiestyje

2013-07-31 laiškas is Rezervato direkcijos

2013-07-31 laiškas is Rezervato direkcijos

2013-07-31 Kelio ženklo projektas-p1

2013-07-31 Kelio ženklo projektas-p1

2013-07-31 Kelio ženklo projektas-p2

2013-07-31 Kelio ženklo projektas-p2

Įrašo “Nemokamas kemperių parkavimas Senamiestyje” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Baigiasi katino dienos | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s