BARAI / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

Nuomininkas #2 – ISM Universiteto teritorijoje

Statybos darbai naujai statomai kavinei (kurie prasidejo 2012 m) tęsiasi Arklių 18 – ISM Universiteto teritorijoje Vilniuje.

2012 m. lapkričio 6 d. visuomenės susitikime su Vilniaus Arkivyskupijos ir  ISM Universiteto atstovais mes sužinojome, kad Bažnyčia toliau tęs savo ydingą „verslo planą“, kuriame numatyta prekyba alkoholiu naujai statomoje kavinėje – bare ISM Universiteto teritorijoje Vilniuje.

Plačiau apie 2012 -11-6 susitikimą > Arkivyskupijos verslo planas

Visuose 2012 metų susitikimuose* su Bažnyčios ir ISM Universiteto atstovais visuomenė laikėsi savo tvirtos ir neabejingos pozicijos prieš prekybą alkoholiu Arklių g. 18 pastate, kuris yra mokslo įstaigos teritorijoje.

2013 Birželio 20 Delfi portale pasirode straipsnis kuriame pranešė, kad dizaineris Aleksandras Pogrebnojus (Nuomininkas #1)  atsisakė savo plano šiose patalpose įkurti prabangų restoraną

2013 Sausio 15  – straipsnis Delfi 

2013 Birželio 20 – straipsnis Delfi

2013 Liepos 1 d. sulaukėme telefono skambučio iš ISM studentų atstovybės nario. Jis sakė, kad yra naujas nuomininkas, kuris bus maitinimo įstaigos operatorius Arklių 18 – ISM Universiteto teritorijoje. Kaip pasirodo šis naujas nuomininkas (Nuomininkas #2) jau buvo susitikęs su ISM administracija ir studentų atstovais perkalbėti savo restorano meniu ir planus prekiauti alkoholiu.

ISM studentas prašė, kad mes kontaktuotume šį naują nuominką – perkalbėti šios maitinimo įstaigos numatyta veiklą. Jis mum perdavė jų kontakus, t.y. įmonė, kuri tapo Arklių 18 patalpų nuomininkais jau turi restoraną ‘Salvetė’ Europos Centro Golfo Klube, Vilniaus r.

Tą pačią dieną mes skambinome restorano bendrovės direktorei, p. Alvydai Eigminienei. Pokalbio metu išgirdome, kad jie Arklių 18 patalpose be abejo planuoja prekiauti alkoholiu. p. Eigminiene sakė, kad ji nemato tame problemos ir kad tai bus proga ISM studentam matyti ‘kultūringo alkoholio vartojimą’. Jie planuoja įkurti ne tik prabangų restoraną bet ir rengti furšetus bei vyno degustacijas – kurių pageidauja ISM administracija ir dėstytojai.

Mes supažindinome p. Eigminiene su mūsų tvirta ir neabejinga pozicija prieš prekybą alkoholiu Arklių g. 18 pastate,kuris yra mokslo įstaigos teritorijoje.

Šio pokalbio rezultatas buvo aiškus. Šį įmonė ruošiasi prekiauti alkoholiu savo prabangiame restorane ISM Universiteto teritorijoje. O tai prieštarauja visuomenės nuomuonei ir ISM Universiteto studentų gerovei.

Sennamiestyje studentams pasiūla alkoholio yra BERIBĖ. Išėjus kelis žingsnius iš ISM „campus“ teritorijos atsiveria aibė kavinių, barų ir vyninių. Taigi kodėl Bažnyčiai – Arkivyskupijai ir jų nuomininkui kyla toks didelis noras pilstyti ir prekiauti alkoholiu ISM universiteto teritorijoje ?

Kodel Bažnyčios prioritetai tapo „verslo planas“ ir „pelnas“, o ne visuomenės ir studentų gerovė?

Idealus sprendimas šioje situacijoje būtų, kad tame pastate Vilniaus Arkivyskupija įkurtų studentų centrą / valgyklą.

Vadovaujantis krikščioniškąja pasaulėžiūra Bažnyčia turėtų dėti visas pastangas ugdyti šviesaus proto jaunimą, pasirengusi aktyviai ir kūrybiškai įsijungti į visuomeninę, kultūrinę, intelektualinę bei pilietinę veiklą.

Taigi tęsis kova prieš planuojama prekybą alkoholiu ISM Universito teritorijoje, Arklių 18.

alcohol bottlesx

Įrašo “Nuomininkas #2 – ISM Universiteto teritorijoje” komentarai: 4

  1. Atgalinė nuoroda: Laiškas Arkivyskupam | Senamiestis

  2. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su ISM Universiteto rektorium | Senamiestis

  3. Atgalinė nuoroda: Pasiruošę skambinti visais varpais | Senamiestis

  4. Atgalinė nuoroda: Susitikimas su Arkivyskupu Grušu ir ISM rektorium | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s