APLINKA / BAŽNYČIA / ISM Universitetas / PAVELDAS / STOGLANGIAI / VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA

susitikimas su Diana Varnaite, Kultūros Paveldo departamente

2013 Birzelio 7 Senamiesčio bendruomenės pirmininkė Asta Baškauskaite kreipėsi į Kultūros Paveldo departamentą (KVAD) prašydama susitikimo su KVAD direktore p. Diana Varnaite – norėdama aptarti keleta svarbiu temų kurios aktualios Vilniaus Senamiesčiui:

1.  Priežiuros komisijos veikla

2.  Arklių 18 / Bazilijonų vienuolyno teritorijos statybos (priesegu photos)

– trys labai aukšti kaminai kurie atsirado naujam pastate kuris statomas vietoj buvusiu sandeliuku

– didžiulis ‘turbo’ stoglangis kuris sumontuotas sename Bazilijonu vienuolyno pastate (paveldo registre šis pastatas turi saugomų vertybių)

Gyventojai kreipėsi į Senamiesčio Bendruomenę sunerimę del Arklių 18 / Bazilijonų vienuolyno statybų. Jie kreipėsi į KVAD Vilniaus padalinio vadovą p.Vitą Karčiauską bet nesulaukė dėmesio ir pagalbos. Šios statybos buvo registruotos kaip ‘administraciniai pastatai’ apjungiant du pastatus – t.y. buvusius garažus ir sandeliukus. Deja kaminai kurie dabar atsirado ant sandeliukų pastato tikrai nereikalingi ‘administraciniam pastatui’ ir neatitinka buvusiu sandeliukų pastato stogo (žiurėkite photos)

Apie šia situacija jau buvo rašyta mūsų ankstesniuose straipsniuose:

Turbo velux stoglangis

     Kieno rankose kalavijas tas ir teisus

2013 m.  sausio 10 d. susitikime Arklių g. 18 statybose, ISM Universiteto teritorijoje Arklių g. 16 namo gyventojai iškėlė stiklinio stogo konstrukcijos klausimą. Jie prieštarauja tokiam stoglangiui. Architektės atsakymas buvo, kad jai ir užsakovui tai gražus sprendimas ir eksperimentas. Mūsų klausimas: nuo kada Vilniaus Senamiesčio paveldo sprendimai tapo eksperimentais ?

Kodėl iškilo tokio didelio stoglangio poreikis? Kokios paskirties šios patalpos? Dabar iš vieno aukšto ūkinio pastato yra projektuojamas pastatas „su mansarda“ ir planuojama, sumontavus masyvų stoglangį, išnaudoti pastogę. Jau nebe vieno aukšto pastatas.

Prieš dabartinę rekonstrukcija, abiejų šių pastatų stogai buvo čerpiniai. O dabar vienam stogui atsisakyta čerpių ir pasirinktas skardinis stogas. Kodel ?

Taigi ir vėl Bazilijonu vienuolyno teritorijoje yra bandoma statyti tai ko nebuvo ir tai kas netinka paveldo autentiškumui. Mes su KVAD ir UNESCO pagalba 2004-2005m sekmingai sustabdėme naujo pastato statyba toj pačioj Bazilijonų teritorijoje. Mūsų bendrom, sažiningom pastangom tas pastatas buvo pastatytas kitoj teritorijos vietoje kur buvo pamatai ir kur negadina istorinio Bazilijonu ansamblio vaizdo.

2013 Birželio 20 susitikime su Diana Varnaite buvo aptarta statybos kurios vyksta Arklių 18 / Bazilijonų vienuolyno teritorijoje. Susitikime taipat dalyvavo vyriausioji specialistė Lina Černiauskienė. Buvo padaryta išvada, kad reikalinga sušaukti susirinkimą detaliau išnagrinėti šia situaciją.

p. Varnaitė prižadėjo, kad ji artimiausiu laiku organizuos susirinkimą į kurį bus pakviesti KVAD specialistai, Arkivyskupijos (rangovo) atstovai ir architektai, specialistai iš Vilniaus miesto savivaldybės kultūros paveldo skyriaus, Arkliu 16 namo gyventojų atstovai, Senamiesčio bendruomenės atstovai ir Senamiesčio seniūnaičiai.

2013-04-18 Arkliu 18 stoglangis

2013-04-18 Arkliu 18 stoglangis

2012-12-02 Arkliu 18 - nauji kaminai

2012-12-02 Arkliu 18 – nauji kaminai

2011-11-23 Arklių 18

2011-11-23 Arklių 18

2004m archyvas

2004m archyvas

archyvo fotos 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s