APIE MUS / PAVELDAS / PRIEŽIŪROS KOMISIJA / STOGLANGIAI

Priežiūros komisija

Vilniaus senamiestis

Vilniaus senamiestis

2013 m. sausio 9 d. kreipėmės į Vilniaus valdžios atstovus, prašydami, kad būtų atnaujinta „Vilniaus Senamiesčio Senato“ veikla.

Mes, visuomenę atstovaujantys „Vilniaus Senamiesčio Senato“ nariai, prašėme skubos tvarka atnaujinti šios komisijos veiklą, nes matėme, kad nėra tinkamai vykdoma Vilniaus Senamiesčio apsauga bei spartėja vykstantys statybų projektai bei darbai, kurie daro nepataisomą žalą Senamiesčio, kaip pasaulio paveldo, autentiškumui.

Prašėme komisijos steigėjus – LR Kultūros ministeriją, Valstybės kultūros paveldo komisiją ir Vilniaus m. savivaldybę nedelsiant, skubos tvarka sušaukti „Vilniaus Senamiesčio Senato“ posėdį , kuriame būtų atgaivinta šios komisijos veikla ir skubos tvarka viešai svarstomi Senamiesčiui aktualūs ir svarbus klausimai.

Tuo pačiu prašėme LR Seimą ir Vyriausybę – pagal savo kompetenciją ir suteiktus įgaliojimus – kontroliuoti visuomenės dalyvavimo Pasaulio paveldo objekto ir Lietuvos paminklo – Vilniaus Senamiesčio – išsaugojimo ir darnaus vystymosi procese užtikrinimą.

2013 m Sausio 15 Valstybinės Kultūros Pavelo Komisijos laiške buvo parašyta, kad jie pritaria, kad reikalinga tokia komisija ir , kad naujos komisijos sudėtyje turėtu būti ne tik valdžios institucijų atstovai bet ir miesto visuomeninių bendruomenių nariai.

2013 Sausio 29 Kultūros Paveldo Departamento prie Kultūros Ministerijos, Direktorės Dianos Varnaitės laiške buvo parašyta, kad jų nuomuone nėra tikslinga atnaujinti Vilniaus senamiescio senato veiklą, nes planuojama, kad analogiškas funkcijas vykdys Priežiūros komisija. p. Varnaitės nuomuone į Priežiuros komisija turėtu būti įtraukti Vilniaus Senamiesčio bendruomenės atstovai nes visuomenės dalyvavimas būtinas.

2013 Sausio 31 sulaukėme iš Kultūros Ministerijos kvietimą dalyvauti ‘Priežiuros Komisijoje’ (Vilniaus istorinio centro išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimo ir tausojamojo naudojimo priežiūros komisija)

2013 Vasario 5  Kultūros Ministerija savo laiške pranešė, kad Senamieščio Senato veikla nebus atnaujinama. Jie rašė, kad bus sudaryta Priežiuros Komisija ir, kad tos komisijos sudėtyje bus įtraukti du Vilniaus bendruomenių atstovai.

Laukėme tolimesnių žinių kada vyks šios naujos ‘Priežiūros Komisijos’ posėdis.

01-15-13 Kulturos Paveldo Komisija re Senatas

2013-01-15 Kulturos Paveldo Komisijos laiškas

2013-01-11 atsakymas is LR Seimo

2013-01-11 atsakymas is LR Seimo

2013-01-29 KVAD laiškas, p1

2013-01-29 KVAD laiškas, p1

2013-01-29 KVAD laiškas, p2

2013-01-29 KVAD laiškas, p2

2013-02-05 Kultūros Ministerijos laiškas, p1

2013-02-05 Kultūros Ministerijos laiškas, p1

2013-02-05 Kultūros Ministerijos laiškas, p2

2013-02-05 Kultūros Ministerijos laiškas, p2

Įrašo “Priežiūros komisija” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Priežiūros Komisijos pirmas posėdis | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s