APIE MUS / APLINKA / LAUKO TRENIRUOKLIAI / PROJEKTAI / SENIŪNAIČIAI / SENIŪNIJA / VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS

Archeologai ir vaikų žaidimo aikštelės

2012m Lapkričio mėnesio pabaigoje sužinojome, kad norint pastatyti naujas vaikų žaidimo ir lauko treniruoklių aikšteles Senamiestyje mums teks samdyti archeologus.

Mums tai buvo naujiena.  Sirvydo ir Rūdninkų skvero bei Kudrų gatvės plotai – kuriuose buvo numatyta statyti žaidimo aikšteles – žemė buvo neperseniausiai iškasta ir ten tuomet buvo atlikti archeologiniai tyrimai. Deja vistiek buvo iš mūsų reikalaujama, kad montuojant vaikų žaidimo ir lauko treniruoklių aikštelių įranga tuo metu šalia stovėtu archeologas.

Mūsų 2012 VBT Bendruomenės lėsų planavime nebuvo numatytos išlaidos archeologiniams tyrimams. Taigi tikėjomės, kad Savivaldybėje nedelsiant bus išpręsta ši situacija.

Kaip pasirodo, vienintelė įmonė, kuri galėjo suteikti šias paslaugas buvo “UAB Kultūros Vertybių Paieška“. Bendravome su šios įmonės direktorium Linu Kvizikevičium. Gruodžio mėnesį šios įmonės archeologai buvo paskirti dujų vamzdynų remonto-montavimo darbų priežiurai, kurie intensyviai vyko Vilniaus Senamiestyje.

Taigi nebuvo pas mus lėsų…. nebuvo laisvų archeologų….. reikėjo sumontuoti vaikų žaidimo ir lauko treniruoklių  įrangą prieš 2012m pabaigą…..  užduotis sudėtinga.

Esame dėkingi Dianai Varnaitei, Kultuūros Paveldo prie Kultūros Ministerijos direktorei, kuri mums LABAI padėjo šioje sudėtingoje situacijoje. Be jos pagalbos nežinia ar mums būtų pavykę suorganizuoti archeologus.

Diana Varnaitė

Diana Varnaitė

Įrašo “Archeologai ir vaikų žaidimo aikštelės” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Vaikų žaidimo aikštelės įrangos vandalizmas | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s