APIE MUS / APLINKA / LAUKO TRENIRUOKLIAI / PROJEKTAI / SENIŪNAIČIAI / SENIŪNIJA / VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS

Kultūros Paveldo departamentas pritaria

Mūsų planui Senamiestyje pastatyti naują vaikų žaidimo aikštele Sirvydo skvere ir lauko treniruoklius Rūdninkų skvere ir Tymo kvartale reikėjo Kultūros Paveldo Departamento pritarimo.

O kaip tai vyko ?  2012-06-21 Senamiesčio Bendruomenės atstovai  ir Senamiesčio VBT Tarybos atstovai susitiko su Vaiva Deveikiene (Vilniaus Savivaldybės Miesto estetikos skyriaus vedėja) Sirvydo skvere apžiurėti tinkamiausią vietą dėl naujos vaiku žaidimo aikštelės. Birželio ir liepos mėnesiais vyko susitikimai Savivaldyėje aptarti aikštelių įrangą ir specifikaciją.  Liepos mėnesį visa ši informacija buvo tvarkingai perduota Senamiesčio Seniūnijai  ir Vilniaus Savivaldybei.  Gavus ša informacija valdininkam reikėjo toliau vykdyti ši procesa, atlikti viešuošius pirkimus, derinti šiuos projektus ir surinkti reikalingus parašus bei leidimus.

Sirvydo skveras 2012 2012-10-17 sužinojome, kad 2012-08-29 Giedre Čeponyte (Miesto ūkio ir transporto dept; Miesto tvarkymo skyrius;  Želdynų poskyrio vyr. specialistė) buvo siuntus projektą dėl Senamiesčio vaikų žaidimo ir lauko treniruoklių aikštelių  -> Senamiesčio Seniunijai  bet iki šiol nieko nesigirdi iš Senamiesčio Seniūnijos.

Tą pačia dieną sužinojome, kad šie Senamiesčio VBT projektai buvo užmiršti Senamiesčio Seniūnijoje ir Savivaldybėje – jie nėra derinami, trūksta leidimų ir parašų. O jau ruduo!  Kas toliau ?

Tuomet mum buvo reikalinga imtis veiksmų. Nusprendėm nebelaukti. Prašėme Giedres Čeponytės pagalbos. Ji sutiko mum padėti. Kreipėmės į  Kultūros Paveldo departamentą ir prašėme susitikimo su Vitu Karčiausku (Vilniaus teritorinio padalino vedęju).

2012 Sausio 29 d susitikome su Vitu Karčiausku. Susitikime dalyvavo Giedrė Čeponytė, Rasa Baškienė (Vilniaus Savivaldybės tarybos narė) ir Asta Baškauskaitė, Seniūnaitė ir Senamiesčio Bendruomenės pirmininke.  Aptarėm numatytas vietas naujai vaikų žaidimo aikštelei ir dviem lauko treniruokliu aikštelėm. Iki šiol Savivaldybės atstovai mum buvo sake, kad Kultūros Paveldo dept. galbūt nepritars dėl naujos vaikų žaidimo aikštelės Sirydo skvere ir lauko treniruoklių Rūdninkų skvere. Daugelis valdininkų komentavo, kad mum nėra reikalo svajoti apie vaikų žaidimo aikšteles Senamiestyje nes jom negausime reikalingų leidimų ir parašų. Buvome nustebe kiek valdininkų ir ‚ekspertų‘ priešinosi šiom aikštelėm ir sakė, kad jos netinka Senamiestyje. Girdėjome visokiu komentarų pvz.  kad vaikų žaidimo aikštelės grožio neduoda Senamiesčiui… kad Senamiestyje nėra tiek vaikų, kad jiem reiktų žaidimo aikštelių… kad aikštelės netinka pagal paveldo autentiką…..

Savivaldybės atstovai mum aiškino, kad Kultūros Paveldo departamentas tikria nepritars mūsų numatytai vietai lauko treniruokliam Misionierių kalno papėdeje.  Nors mes šia viešą buvome numate kadangi čia renkasi jaunimas ir gyventojai praleisti laisvalaikį ir pasportuoti. Savivaldybė nurode, kad naujus lauko treniruoklius mum teks statyti kitoj vietoje, t.y. Kudrų gatvėje, ant kalniuko šalia mašinu stovėjimo aikštelės – leidžianties nuo Bokšto gatvės laipteliais. Per ši 2012 Sausio 29 d susitikimą su p. Vitu Karčiausku sužinojome, kad jis būtų sutikęs su mūsų pirminiu pasiulymu – t.y. statyti lauko treniruoklius Misionierių kalno papėdeje – o ne Kudrų gtv.  Deja, jau buvo vėlu pakeisti treniruoklių išdėstymo projektą.

Valio!!  kad p.Karčiauskas sutiko, kad šios naujos vaikų žaidimo ir lauko treniruoklių aikštelės bus tinkamas sprendimas Senamiesčiui.

Aptarus šiuos projektus su p. Karčiausku, Giedrė Čeponytė toliau ruoše projektų dokumentaciją, derino šiuos projektus ir rinko reikalingus valdininkų parašus ir leidimus. Mes palaikšme ryši su p. Čeponyte ir padėjome šiame procese kiek galėjome – skambindami į Savivaldybę ir prašydami, kad mūsų projektai būtų neatidelioti.

Vitas Karčiauskas

Vitas Karčiauskas

x

vaiku žaidimo aikštelė Sirvydo skvere

vaiku žaidimo aikštelė Sirvydo skvere

Rūdninkų skveras

Rūdninkų skveras

Kudrų gtv

Kudrų gtv

x

x

Įrašo “Kultūros Paveldo departamentas pritaria” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Vaikų žaidimo aikštelės įrangos vandalizmas | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s