APIE MUS / APLINKA / BARAI / SENIŪNAIČIAI

Susitikimas su Lietuvos barų ir kavinių asociacija (LBKA)

susitikimas su LBKA

2012-10-17 susitikome su Lietuvos barų ir kavinių asociacijos vadovais.

Šį susitikimą organizavo Vilniaus miesto tarybos narė Rasa Baškienė. Susitikimas vyko vakare, po darbu, prie apvalaus stalo – posėdžiu salėje Vilniaus Savivaldybėje. Susitikime dalyvavo trys LBKA vadovai, Rasa Baškienė, Senamiesčio Seniūnaičiai, Senamiesčio VBT tarybos nariai ir Senamiesčio Bendruomenės atstovai.

Buvo labai įdomu susipazinti su šios naujos asociacijos taryba ir veikla.

Senamiesčio Bendruomenė kiekvienais metais sulaukia daug gyventojų skundų dėl triuksmingų barų veiklos. Mes taipat sulaukiame prašymų iš Vilniaus Savivaldybės Saugaus Miesto departamento pateikti nuomuone dėl problematiškų barų ir kavinių veiklos ir prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo tiem baram. Senamiesčio gyventojai nesulaukę rezultato pateikus skundus Savivaldybei dažnai kreipiasi pagalbos pas Senamiesčio Seniūnaičius ir Senamiesčio Bendruomenė. Taigi mes turime ilgametę patirtį šiomis temomis ir situacijomis.

Susitikimo metu sužinojome, kad LBKA nariais tampa ne visi norintys barai ir kavinės. LBKA atsisako priimti į narystę problematiškus barus.

Mes teiravomės apie kavine ‚Salentino cafe‘ ir baro ‚Salento DiscoPub‘ Didzioji g.28 . Ši triuksminga kavinė įsikūrusi Senamiestyje šalia Vilniaus Rotušės. Girti ‚Saletino cafe‘ klientai naktimis ir paryčiais triuksmauja stovėdami lauke prieš kavinės pastata ir gretimoj Rotušės aikštėje. Jų triukšmas, tranki muzika ir keiksmažodžiai aidi per visą Rotušės aikštę. Tikėjomės LBKA pagalbos šioje situacijoje – bet sužinojome, kad ‚Salentino cafe‘ neatitinka LBKA narystės reikalavimų ir todel nėra šios asociacijos nariai. Taigi gyventojam ir visuomenei teks pakartotinai kreiptis i Vilniaus Savivaldybe del pagalbos su šia problematiška kavine-baru.

Susitikime buvo diskutuojama bendravimas tarp gyventojų, kaimyų, barų seimininkų ir policijos. Buvo svarstoma kaip būtų galima pagerinti policijos patruliavimą tų gatvių kuriose yra gausu naktinių barų. Buvo sutarta, kad LBKA nariam, Senamiesčio Bendruomenės atstovam, ir Senamiesčio Seniūnaičiam reikia aktyviai bendrauti su gyventojais, barų savininkais, Savivaldybe ir policija norint rasti pozityvių sprendimų.

Papasakojome apie mūsų 2012 Liepos 3 d. susirinkimą su Totorių gatvės gyventojais ir barų savininkais – tai susirinkimas kuris buvo geras pavyzdys, kad toks bendravimas gali atnešti teigiamų rezultatų. Informacija apie si Liepos menesio susitikimą kviečiame skaityti čia: http://wp.me/p2Zbiw-7y

Norint pagerinti gyvenimo kokybę Senamiestyje yra būtina rasti taikius sprendimus kurie atsižvelgia į gyventojų norus ir palieka galimybę verslininkam tvarkingai darbuotis. Taigi mes džiaugiames, kad prasideda konstruktyvus visuomenes atstovų bendravimas su Lietuvos barų ir kavinių asociacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s