APIE MUS / SENIŪNAIČIAI / SENIŪNIJA

Seniūnaičiai ir VBT, kas ir kaip

LR 2008 metų įstatymas atvėrė duris naujai savivaldos pareigybei Lietuvoje  t.y. seniūnaičiai.  Pirmi mūsų įspudžiai buvo abejingi. Ar tai bus veiksminga ir naudinga? O gal tik bus dar viena proga valdininkų atrinktiem žmonėms veikti atseit ‘visuomenės vardu ‘ be bendruomenės bendravimo.

Pirmame Seniūnaičių rinkimų ture 2011m nebuvo kandidatų iš Senamiesčio. Vilniaus Bendruomenės Asociacijos vadovai skatino Senamiesčio Bendruomenės atstovus dalyvauti antrame ir trečiame Seniūnaičių rinkimų ture.

Norint, kad iš šios savivaldos pareigybeės atsirastų nauda Senamiesčiui ir jo gyventojams, Seniūnaičiams reikia atsiraitoti rankoves ir dirbti.  Tai daroma be atlygio, visuomeninias pagrindais. Senamiesčio Bendruomenės deleguoti ir gyventojų išrinkti Seniūnaičiai ėmėsi veiklos.

Akivaizdu, kad Savivaldybė nepasiruošusi skatinti Seniūnaičių veiklos ir bendravimo su gyventojais.  Gyventojams Savivaldybės tinklapyje sunkiai sekasi surasti kas yra tie Seniūnaičiai ir kaip juos kontaktuoti. Naujai išrinkti Seniūnaičiai raštiškai kreipėsi į Savivaldybę prašydami, kad jiems būtų skirti elektroninio pašto adresai Savivaldybės sistemoje pvz. Jonas.Seniunaitis@vilnius.lt,  kurie būtų nurodyti Savivaldybės tinklapyje. Deja, net ir po pakartotinų prašymų savivaldybė atsisakė. O apie telefono kontaktus ir išlaidas tai iš viso net nesvajoti. Seniūnaičiai teiravosi ar Savivaldybė skirs lėšų dėl Seniūnaičių mobilaus telefono ryšio, pvz. ar suteiks telefono numerius, kuriais gyventojai galėtų kontaktuoti savo kvartalo Seniūnaitį? Deja, sužinojome, kad mums teks naudotis asmeninias telefonais ir iš savu lešų telefonu bendrauti ne tik su savo kvartalo gyventojais, bet ir savomis lešomis padengti skambučius į Savivaldybę ir Seniūniją. Savivaldybės tinklapyje yra skelbiami darbo telefonų numeriai. Kadangi Seniūnaičiai liko be darbo telefono numerių, tai gyventojams nebuvo galimybės Savivaldybės tinklapyje rasti savo Seniūnaičio kontaktinį telefono numerį ir jam paskambinti. Taigi kaip tada gyventojams kreiptis pas Seniūnaičius, jeigu Savivaldybėje nesudarytos elementarios sąlygos tokiai informacijai. Nors jau kažkokia ‘Labas’ tipo SIM kortelę su minimalia suma pokalbiams kiekvieną mėnesį būtų skyrę…

Negana to, Seniūnaičiams nepayko susitarti su Seniūnu dėl patalpų susirinkimams. Kiekvienas išrinktas Seniūnaitis yra dirbantis žmogus. Taigi Seniūnaičių posėdžiai vyksta vakare, po darbo. Juose dalyvauja ne tik Seniūnaičiai, bet ir Vietos Bendruomenės Tarybos (VBT) nariai ir gyventojai.  Tik pirmas Seniūnaičių-VBT posėdis vyko Seniūnijos patalpose. Sekantiems 2012 metų posedžiams nepavyko suderinti laiką su Seniūnu, mat jis baigia darba 17val., o po to Seniūnija užrakinta. Patalpos lyg tai yra – bet jų nėra. Senamiesčio Seniūnija įsikūrusi erdviose patalpose Odminių gtv. Savivaldybė moka už šių patalpų įranga, šildyma ir valymą – bet jose Seniūnaičių veikla nepageidaujama. Taigi, Seniūnaičiams-VBT tarybai teko ieškoti patalpų Senamiestyje, kuriose būtų galima susitikti vakare. Pavyko susitarti su ‘Užupio Kavine’. Dėkojame jiems už suteiktą posedžių salę.

O kas toliau? Planuojant 2013 metų veiklą jau galėsime atsižvelgti į 2012 metus. Šiokia tokia patirtis šiose naujose Seniūnaičių- VBT pareigybėse. Pakartotinai kreipsimės į Savivaldybę dėl elektroninio pasto adresų, patalpų posėdžiams ir informacijos skelbimo Savivaldybės tinkalpyje. Norisi, kad gyventojai aktyviai dalyvautų savivaldoje. Bendravimas su Seniūnaičiais- VBT Taryba jau būtų žingsnis gera linkme.

Seniūnaičių nuostatai p1

Seniūnaičių nuostatai p1

Seniūnaičių nuostatai p2

Seniūnaičių nuostatai p2

Seniūnaičių nuostatai p3

Seniūnaičių nuostatai p3

Įrašo “Seniūnaičiai ir VBT, kas ir kaip” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Seniūnaičių rinkimai 2013 | Senamiestis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s